Stockholm v lednu, kdy spí i medvědi
Kamarádka chtěla do Stockholmu, tak jsme se jí ještě s další složily na letenku, dostala ji k svátku. Taky jsem letěla samozřejmě, za těch 380 korun. Kdo by neletěl.
Cestopis z roku 2020 napsala Saša Šeflová
Letěly jsme na letiště Skavsta, klasický nízkonákladový s Ryinairem (ne, fakt mi neplatěj za reklamu:). Je asi 100 km od města, ale jede odtamtud bus 80 minut v pohodě po dálnici bez zácp. Zpáteční jízdenku je lepší koupit na netu, vyjde to o něco levnějš, na 318 švédských korun, to je asi 783 našich. https://www.flygbussarna.se/en/ A dojede to úplně do centra.
Hotel jsme měly 10 minut od zastávky pěšky. Queens hotel klasika na bookingu, taky můžu doporučit v poměru cena/výkon, dobrý pokoje i snídaně, kafe, čaj, voda celý den k dispozici, snídaně dobrý, poloha na pěší zóně, kolem obchody i restaurace všech cenových kategorií (to doporučím středně drahou Bistro Bestick - je tam narváno, takže objednat online), na tramvaj 7, co jede na ostrov Djurgården, kde je většina těch zajímavejch muzeí, taky kousek.
No a který jsme viděly? Vasa Museum samozřejmě, o kterým se nejvíc píše, že je must have, takže jsme se nechaly přemluvit recenzema, i když nejsme zrovna milovnice lodí. Ale ten švédskej Titanic je fakt zajímavej. A mají tam výbornou restauraci se super koňskýma masovýma koulema s brkaší. Pak ve Viking muzeu, protože jsem na tohle období úchyl. To teda až taková hitparáda není. Je tam pár exponátů a pak taková interaktivní projížďka vláčkem, jakože vikingskou cestou. A hezkej (teda podle mě) Švéd převlečenej za Vikinga. V těhle dvou jsem neplatila, protože tam berou pressky. Kdo má, ať vezme! Pak je tam Skansen, podle něj se jmenujou všechny skanzeny na světě, protože byl první, teda vlastně druhej, ale nějak nejvíc zaujal. No, kdo má rád ty starý baráčky, bude ve svým živlu. Ještě je tam ZOO se severskýma zvířatama. Viděly jsme rysy, soby, bizony, tuleně, severský chlupatý poníky a taky slepice, kachny, prasata a krávy:) Medvědi spali. Na to jsem tak nějak zapomněla, že to v zimě dělaj:) Kam zašantročili losy, nevim. Všechny vstupy jsou kolem 150 korun. Švédskejch.
Samozřejmě jsme nevynechaly Gamla Stan, staré město. Je tam královský palác, katedrála, Nobelovo muzeum, co bylo zrovna zavřený, a hlavně spousta krásných uliček a domů. Na Nobela jsme vůbec neměly štěstí. Kvůli tomu, že jsme se bály, že bychom autobusem nestihly let, jsme si radnici, kde se ceny předávají, prohlídly jenom zvenku. Bejvaly bysme to stihly... Prohlídky jsou za 160 korun každou hodinu s průvodcem. Jo a zrovna u radnice jsme našly nejlevnější jídlo ve Stockholmu. Viděly jsme nápis cafe, tak jsme si řekly, že zajdeme na capuccino a oni tam mají i obědy za neuvěřitelných 104 korun, včetně kafe a vody. Teplý, studený, sněz, co chceš. Trhaný maso bylo fantastický, takže na radnici před obědem:)
Celkově vzato Stockholm v lednu není zlej. Málo turistů, měly jsme štěstí i na počasí, když tam bylo asi o dva stupně víc než v Praze. Takže opět spokojenost.
Jak se ti cestopis líbil?
Saša Šeflová procestovala 48 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 5 lety a napsala pro tebe 1 úžasný cestopis.
Zobrazit profil0 komentářů
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.