Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Ne, ty tam nemáš co dělat. Jen tam zabíraš místo těm sockám s kreditkami....

5 Citovat

Přesně😂👍

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Ale tam si může koupit vstup úplně každý a to po celém světě.

To by slo snad jen na základě rasy - žádní žlutí, hnědí, Slováci, Židé, cikáni, apod.

Viz předpisatel - lopata si ten vstup nekoupí.

0 Citovat

To je něco jako měl hospodu a lezli mu tam lidi...ty lounge žijí z té návštěvnosti a potřebují dostatek hostů, jinak zkrachují.

Ale já původně psala o kvalitě služeb a to s cenou ani počtem hostů nesouvisí, je to lounge od lounge jiné, záleží na managementu, jak si personál umí vycepovat.

4 Citovat

Lopata si vstup nekoupí a příčetná nelopata do T1 taky ne, ale jinde si třeba ten vstup koupí i ta lopata, jelikož kvalita služeb při stejné ceně je na úplně jiné úrovni.

1 Citovat

Ahoj.

Tak jsem byl včera v Raifce.

Mám 2 zlaté karty grátis.

 Mastercard gold debit: 4x lounge key+ Praha terminál 1, Vídeň, Bratislava.

VISA gold debit: 4x lounge key, Praha fast terminál 2 grátis.

pak se divte, že jsou ty salónky plné :D

0 Citovat

Je jasné, že se to prostě zvrhlo. Stejně jako létání za pár euro. Dnes už kvalitní salonek dostaneš jen právě při cestě v C nebo F a ani to ne vždy.  Vídeň je světlá vyjímka.  Bohužel některá letiště jako Praha má jen jeden  a potom člověk, co zaplatil třeba 100 litrů za letenku, se musí koukat na ten výkvět, co je dnes v saloncích k vidění.

5 Citovat

Ala napsal(a):

Lopata si vstup nekoupí a příčetná nelopata do T1 taky ne, ale jinde si třeba ten vstup koupí i ta lopata, jelikož kvalita služeb při stejné ceně je na úplně jiné úrovni.

Přesně to jsem měl na mysli.

0 Citovat

Když to tak letiště, banky, provozovatelé chtějí...

Mimochodem, časem zlidoví spousta věcí a vzniknou nové, které nebudou ze začátku pro každého a časem třeba taky zlidoví. Viděl bych to jako takovou křeč z faktu, že věci nezůstávají stát a vyvíjejí se. 😆 Tím nechci říct, že nevychovaným návštěvníkům fandím.

8 Citovat

@Barney: Jen pro vlastníka nebo i doprovod?

0 Citovat

@Michal: v rámci lounge key je co člověk to 1 čerpaný vstup na jednu kartu. U Fast track na terminálu 2 je druhý za 500,- Jinak doprovod grátis není. Ikdyž už se nám i stalo, že jsem zdarma prošel společně s přítelkyni na její stejnou kartu (teď naposled v Singapuru na jeden lounge key 2 lidi).

0 Citovat

Prakticky to teď už neřeším, jelikož máme dohromady 16x vstup kdekoliv v rámci lounge key a Praha/Viden/Bratislava neomezeně.

0 Citovat

A jak slušné vychování souvisí s hodnotou / typem kreditní karty ? Dle segregace místní Salonkové policie spadám do kategorie Lopat, KK mám obyčejnou, když letím z Vídně, tak do salonku zajdu, dám si dvě deci, kafe, buchtu a pokračuju na gejt a věřím, že většina lidí to dělá zrovna tak.

Zatím však hlučný kravaťák s umělohmotnou partnerkou leje první ligu, před sebou má přeplněné talíře s rozvrtaným jídlem a chová se jako křupan .. třeba se jednou my, slušné socky s kreditkama zadarmo dočkáme, že budeme ve své cenové kategorii tím výkvětem v salonku sami, zatímco nadlidi budou mít svůj nový, VIP prostor, kde jim nebudeme clonit :-)

Blbci se najdou napříč všemi sociálními vrstvami.

10 Citovat

Ty umělý cecky, to by mě zajímalo, já už mám dost potíží s gravitací...

4 Citovat

Sue, od toho máš tu naditou kreditku, můj limit by mi povolil pořídit maximálně pušapku :-)

8 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

Prakticky to teď už neřeším, jelikož máme dohromady 16x vstup kdekoliv v rámci lounge key a Praha/Viden/Bratislava neomezeně.

Přemýšlím, že si taky udělám, ačkoliv RB nemám rád. Pravidla splním i bez přeposílání.

S LK mě naštvalo v IST. IGA Lounge - limit 3 hodiny a způsob kontroly jak pro lopaty - zabavení BP na recepci. Civilizovaněji to neumí. Turnikety totiž pouští na fotobuňku. Na můj layover mi chtěli LK pípnout 3x 😀 A nejdřív si pípnou a až pak mluví.

1 Citovat

Jak ti můžou zabavit BP, když ho máš v mobilu? 😀

0 Citovat

Hanka K napsal(a):

A jak slušné vychování souvisí s hodnotou / typem kreditní karty ? Dle segregace místní Salonkové policie spadám do kategorie Lopat, KK mám obyčejnou, když letím z Vídně, tak do salonku zajdu, dám si dvě deci, kafe, buchtu a pokračuju na gejt a věřím, že většina lidí to dělá zrovna tak.

Zatím však hlučný kravaťák s umělohmotnou partnerkou leje první ligu, před sebou má přeplněné talíře s rozvrtaným jídlem a chová se jako křupan .. třeba se jednou my, slušné socky s kreditkama zadarmo dočkáme, že budeme ve své cenové kategorii tím výkvětem v salonku sami, zatímco nadlidi budou mít svůj nový, VIP prostor, kde jim nebudeme clonit :-)

Blbci se najdou napříč všemi sociálními vrstvami.

Nijak - to se jen snažíte vést falešné dilema.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Jak ti můžou zabavit BP, když ho máš v mobilu? 😀

Často se tam přestupuje z různých řítí světa, a pochybuji, že někde v Dušanbe (apod.) si budou hrát na mobilní BP, když jejich oblíbená hračka je spíše kalašnikov.

0 Citovat

Přesně tak. Zrovna jsem měl jen papírový.

2 Citovat

K té predchazejici, téměř zdrcující kritice pražských salónků: teď sedím v Erste na T2, ani ne poloprazdno, personal milý a usměvavý. Na ploše kmitají dvě sympatické, elegantní  Češky (pracovni model zkušená milfka zaučuje talentovanou mladou blondýnku:), radí lidem, co kde najdou, doplňují catering, vtipkují. Uklízečka z východu nemá pri zametani gumove rukavice, tak nevím, jestli je to dobré, nebo špatně :)

Jo a s mým sendvičem s chedarovou pomazánkou, kusem buchty, kolou a kafem u cteni novin na mě provozovatel salonku celkem vydělá.

1 Citovat

Pardon, jen pro shrnutí - k RB "premium účtu" teda dostanete automaticky tu Visu gold a MC gold, ale obě jsou debit? A celkově tedy 8 lounge keys + neomezeně T1, Vídeň a T2 fast track? A pojištění stejné jako ČSOB? Za 50k měsíční příjem?

To zní o dost líp něž čsob premium, to se asi vyplatí tam přejít pokud 4 LK nestačí? :D 

0 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

Ahoj.

Tak jsem byl včera v Raifce.

Mám 2 zlaté karty grátis.

 Mastercard gold debit: 4x lounge key+ Praha terminál 1, Vídeň, Bratislava.

VISA gold debit: 4x lounge key, Praha fast terminál 2 grátis.

pak se divte, že jsou ty salónky plné :D

Diky za info, vubec jsem nevedel, ze tyhle gold maji tolik vstupu a muzu mit 2 zadarmo :D ted mam jen kreditku se 2x.

Jako spravna lopata jdu pozadat o ty dve gold :D

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

K té predchazejici, téměř zdrcující kritice pražských salónků: teď sedím v Erste na T2, ani ne poloprazdno, personal milý a usměvavý. Na ploše kmitají dvě sympatické, elegantní  Češky (pracovni model zkušená milfka zaučuje talentovanou mladou blondýnku:), radí lidem, co kde najdou, doplňují catering, vtipkují. Uklízečka z východu nemá pri zametani gumove rukavice, tak nevím, jestli je to dobré, nebo špatně :)

Jo a s mým sendvičem s chedarovou pomazánkou, kusem buchty, kolou a kafem u cteni novin na mě provozovatel salonku celkem vydělá.

 

To je takova ta klasika, kdy se nadava na vse domaci. Stejny hejty sklizi skodovka, cokoli.

Erste vubec neni zla, minimalne srovnatelna, mozna i prevysujici nektere LH SEN lounge.

0 Citovat

Tak já před 2 hodinami také byla na T2 v salonku a bylo to OK. Tedy nemají žádné ovoce a sladké pečivo stojí za prd. 

Dala jsem nějaké vitamíny - Bloody Mary...

0