Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Sue Ellen Ewing napsal(a):

[citace="Mandre"]

Hm, koukam🤦‍♀️, to je asi novinka, na jare si myslim, ze jsem salonek 24h otevreny,  na LK videla. To jsem se tesila na brzkou snidani, s tím wizzim odletem v 6.20🤷…. To by me tez zajimalo, co to je casy odletu,  v 6 rano, se zblaznili??  

Zkušení cestovatelé brzkou snídani řeší tak, že si už den předem koupí placatku vodky. Pak je nějaký zavřený salonek nemůže překvapit.

[/citace]

Ja radsi portsky😁, no s 2 detma 10+ to uz vypada blbe, kdyz si mamka cvakne🤦‍♀️😂. Vymetani salonku deti miluji prave.

0 Citovat

Daniel _1 napsal(a):

lounge v Larnace je po rekonstrukci nově otevřen od začátku prázdnin pod názvem Skala. bohužel zatím nemá pořád smlouvu s LoungeKey, pouze Dragon pass...

tak treba to spravi do rijna, i kdyz Berlin jim v LK trval par let🤦‍♀️, to jsem tam osobne psala zadost😁, tak otevreli pro LK aspon Moevenpick cafe👌.

0 Citovat

Mám dotaz. Možná budu za blbce, i když jsem letěl z VIE už tak 30x tak si nejsem jistý. Ve čtvrtek letím s Air Baltic z T3, gate asi C34, podle toho, co jsem se díval. Dnes jsem dlouho ležel v tom, jestli se dostaneme do Vienna lounge, která je na T1, ale přitom ve stejném patře jako odletová brána a piše se, že je určena pro C a D. Jsem z toho jelen. Ty terminály jsem ve Vídni nikdy nepochopil. Diky za případný postřeh. :-) Budu lépe spát, když mi to někdo vysvětlí 😀. Můžu vzít  rodinu samozřejmě do SKY lounge, ale  tam už to znají a nový salonek je přece jen o dost vzdušnější a méně zaplněný.

0 Citovat

Taky jsem z těch terminálů na VIE zmaten. Pamatuji si jak jsem 2022 řešil s TAPem. Mezi T1 a T3 je shuttle vchod na T3 někde v Dutyfree ale víc nevím.

0 Citovat

Tak s tim schuttlem už jsem párkrát jel. Ale vždy opačným směrem do SKY lounge. Naposledy před 2 lety, když Vienna otvírala a neměla ještě smlouvu s PP. Fakt jsem z toho zmaten 😀

0 Citovat

 A jak jsi dopadl s tou Saudií?

0 Citovat

@niemandos_1

5.7. jsem letěl s Air Baltic z T3, Gate C34 a do Vienna lounge jsme se dostali normálně. Taky jsem si myslel, že se tam nedostaneme, ale brány C jsou kousek od Vienna lounge. 

0 Citovat

@Lukas Frank:

Byli jsme v Sapphire v lednu a lidi tam sice jsou, ale volného místa tam bylo i tak dost.

0 Citovat

Petr St napsal(a):

@niemandos_1

5.7. jsem letěl s Air Baltic z T3, Gate C34 a do Vienna lounge jsme se dostali normálně. Taky jsem si myslel, že se tam nedostaneme, ale brány C jsou kousek od Vienna lounge. 

 

Díky za potvrzení. Je to v té Vidni fakt chaotické :-). Právě, že jsem se dilval na mapu a i v popisku lounge stojí, že je určena pro gate C a D.

0 Citovat

Ono je to tím, že C jsou v T1, T3 chápu max. jako místo, kde se můžu odbavit, ale na security tam neprojdu. Nevím, proč to dělají takhle složitě a matoucně.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Mám dotaz. Možná budu za blbce, i když jsem letěl z VIE už tak 30x tak si nejsem jistý. Ve čtvrtek letím s Air Baltic z T3, gate asi C34, podle toho, co jsem se díval. Dnes jsem dlouho ležel v tom, jestli se dostaneme do Vienna lounge, která je na T1, ale přitom ve stejném patře jako odletová brána a piše se, že je určena pro C a D. Jsem z toho jelen. Ty terminály jsem ve Vídni nikdy nepochopil. Diky za případný postřeh. :-) Budu lépe spát, když mi to někdo vysvětlí 😀. Můžu vzít  rodinu samozřejmě do SKY lounge, ale  tam už to znají a nový salonek je přece jen o dost vzdušnější a méně zaplněný.

To je úplně v pohodě, dělám to často. Půjdete na security T1, kde je třeba pípnout boarding pass, ale to vám nepůjde, protože máte odlet z T3, takže ukážete palubenku securiťákovi a ten vás pustí, když řeknete, že jdete do Vienna Lounge. Pak, kousek od lounge jede bus na T3.

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

 A jak jsi dopadl s tou Saudií?

Zrušil jsem to. Už jsem si tam naplánoval jiné akce. Korejci jsou jistě fajn, ale já ty dlouhé lety nad 10 hod bez přestupu už  nedávám.

0 Citovat

V tomto případě T3 = kde je check-in, Cxx - odkud se letí (B, C, D = T1, F, G = T3). Taky jsem se nechal jednou nachytat, je potřeba na displejích číst i názvy sloupců. 🙂

1 Citovat

No já ještě nemám  check-in, takže vycházím jen  z toho, odkud létá aerolinka do Rigy. A tam mi to píše T3, gate 34. Proto jsem tak zmaten 😂😂. Řešim to už teď, abych ráno neztrácel čas. 

0 Citovat

Ale to píše 1. kde je check-in, 2 kde je brána. Nevím, proč nemůžou mít obojí v jednom terminálu.

0 Citovat

Je to matoucí. O tom žádná

0 Citovat

Obzvláště, když člověk už roky nějaký check-in na letišti až na světle výjimky, neřeší.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

[citace="Sue Ellen Ewing"]

 A jak jsi dopadl s tou Saudií?

Zrušil jsem to. Už jsem si tam naplánoval jiné akce. Korejci jsou jistě fajn, ale já ty dlouhé lety nad 10 hod bez přestupu už  nedávám.

[/citace]

Niemandosi, ty jsi démon!

Já jen doufám, že z té lounge ve Vídni trefím ke gate.  

0 Citovat

a fakt z T3 neprojde na ten T1 na airside?

kdyz jsem jeste pred covidem letel Ethiopianem, tak meli checkin na T3, ale odletali z T1, a fungovalo to presne tak, jak by clovek cekal.

checkin a security peobehlo normalne na T3 a az na airside clovek prosel(peojel?) na T1.

v te situaci, ve ktere niemandos je, bych normalne na checkin (i security) peosel na T3 a az na airside hledal sipky na C gates.

0 Citovat

Jo, lidi, kteří se odbavují online, to svádí k přečtení "odlet z terminálu 3, brány C34". 🙂

0 Citovat

 

[/citace]

Niemandosi, ty jsi démon!

Já jen doufám, že z té lounge ve Vídni trefím ke gate.  

[/citace]
No je to tam zrádné 😀

0 Citovat

Jak už jsem psal, letos jsem to taky blbě pochopil. A ne, s BP na T1 mě brány opravdu na T3 pustit nechtěly. T3 je jen informace o umístění check-inu. Jinak shuttlem mezi terminály se svézt můžeš, když zrovna jezdí (píšou po 10 minutách, ale zapomněli napsat odkdy dokdy - brzo ráno nejede). Když ale pak chceš pěšky zpátky z T3 do T1, narazíš na té mini security za pásy. Od té doby, co jsme tam potkali dědka, který vypadal, že má ještě v kapse průkazku z Hitlerjugend a který trval na tom, že projdou jen ti s connecting flight, což nebyl náš případ (asi přitvrdili), chodíme prostě ven a pak vysvětlíme před security, že jsme museli ven, ať nás pustí ručně.

2 Citovat

Možná to někomu pomůže.

Na slunovrat koncem června 2024 jsem letěl VIE-RIX-HEL s Air Baltic. 

I když bylo na displeji uvedeno T3, turniket BP nebral. Zřízenec mě poslal na T1, turniket BP bral a po bezpečnostní kontrole už následovaly příjemné chvilky ve VIENNA LOUNGI.

(Vím to nastopro, neboť ve Sky Loungi už jsem nebyl snad 2 roky). 😉

0 Citovat

Uff, dobry vedet. Skvele vymyslene

0 Citovat

Super. Takže půjdeme na T1 👍

0