Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

@niemandos - co se paní recepční na PP nelíbilo? Pred týdnem to bylo bez problému, v Tallinnu po ránu fajn snídaně a salónek prakticky prázdný...

0 Citovat

Dnes vecer salonik v RIX celkom plny, na PP 1 plus 1 vpustili nielen manzelku aj 4 rocnu dceru (aj ked oficialne zdarma do 2 rokov). 

@Niemandos, ja viem ze sme vsetci tu autisti, ale nabuduce sa kludne pristav :D

1 Citovat

To vypadá, že včera večer byl salónek v Rize plný jen lidí z cestujlevně :), každopádně za mě je tam mírně nepraktické sezení, pokud chceš i něco sníst a ne jen popíjet, Tallinn se mi z tohoto hlediska zamlouval mnohem víc i interiér je celkově takový mnohem příjemnější.

0 Citovat

Salónek v Tallinnu neznám, ale v Rize ano, a je asi nejlepší,  kde jsem byl (nebylo jich zase tak moc).

V každém případě je salónek Rize super k ukraceni dlouhé chvíle při 2,5 - 3h. prestupech Air Baltic....

0 Citovat

Přemýšlím, zda mám v lounge v Bergamu otevřít druhou lahev prosecca, když ještě není ani 8 hodin...

0 Citovat

@Sue - zkus poslat dotaz takovému dr. Nešporovi, zpříjemníte si ráno oba dva:)

1 Citovat

No to by byl ten pravý, to je jediný člověk u nás, co má alergii na alkohol.

0 Citovat

tonic napsal(a):

@Niemandos, ja viem ze sme vsetci tu autisti, ale nabuduce sa kludne pristav :D

Nebyl jsem si jistý, jestli jsi to ty a taky jsem nechtěl rušit. Příště se osmělím 😀.

0 Citovat

Vlk.7 napsal(a):

@niemandos - co se paní recepční na PP nelíbilo? Pred týdnem to bylo bez problému, v Tallinnu po ránu fajn snídaně a salónek prakticky prázdný...

Na PP nic. Já mám na své jméno PP pro vstup dvou osob. Na to jsem vzal sebe a syna. Pak mám LK z CSOB taky na svoje jméno. Na ten jsem chtěl vzít manželku, ale paní říkala, že to nejde. Že je to stejná firma a mohl by být problém, že tam budou 2 vstupy na jedno jméno ve stejný okamžik. Nehádal jsem se s ní. V Rize s tím problém nebyl.

Jinak salonek v Tallinu je za mě lepší jako v Rize. Hezčí a jídlo k snídani i obědu bylo opravdu výborné. Jinak Tallin fakt pěkný, ale ceny točeného piva nastavené pro Finy. Příště zvolilm Rigu a okolí. Tonic napíše cestopis, tak se inspiruju, co dělat s rodinou 😀.

1 Citovat

Přesně takto jsem "neprošel" na PP a LK v salónku ve Vratislavi, manželka musela nakonec na vlastní LK.

0 Citovat

@Sue Ellen: Vim že píšu už trochu pozdě, ale myslim, že druhá flaška prosecca v 8 ráno ještě nikdy nikoho nezabila.

0 Citovat

Dám taky pár recenzí z tohoto roku, ať tu nejsou jen ty nejskvělejší salonky :D  

Sofia - Vitosha Aspire Lounge - jedním slovem tragédie, měl jsem čas jen asi hodinu mezi 14-15 a byly pouze nealko plechovky, piva a 2 talířky jednohubek. Žádné jiné alko. Poprvé co jsem v salonku konzumoval do 30 kč, tohle jen pro lidi s neomezeným vstupem nebo s Raifkou co neví kam vyplácat těch 10 vstupů :D   1/10

Ženeva - Horizon Lounge - jediný, kam se lze dostat s schengen letenkou. Takový fakt hodně lowcost, každý den "kolínka s rajčatovou omáčkou", něco málo dezertů, nealko limonády z pet lahví a alespoň jedna záchrana, točený Heineken. Žádnej tvrdej alkohol. Ale po Sofii pro mě nejslabší salonek ve kterém jsem byl. 2/10

Gdaňsk - Executive Lounge - ten už docela ušel, balené saláty, sendviče, panáky na baru, pivo včetně nějakých speciálů v ledničce ve skle. Malý salonek, ale málo lidí. 5/10

 Překvapil mě ten Bratislavský, velký výběr salátů a panini, které tam šly zapéct, dezerty a spousta alkoholu. 8/10

Zkusil jsem taky utratil LoungeKey v PRG restauraci Aeroporto - když člověk nechce chlastat (ráno :D ), dostane za 1 LK docela kavárenskou snídani pro 2 lidi. 

Letos teda jasně nejlepší salonky PRG  MC T1 v a Erste v T2. Je tam dokonce nově televize kde jel AZ kvíz, tak pěkně gauč, telka, guláš, řízečky, pivko, balantinka s kolou a ve výsledku ještě doufáte že se letadlo trochu opozdí :D  9/10

Otázka do pléna - odcházíte, když se objeví u vašeho letu boarding, nebo tomu ještě dáte do last callu? :D 

 

2 Citovat

Ať tu nejsou jen recenze z Evropy, tak něco přidám:

Shongololo Lounge (JNB) - v JNB je těch salónků spousta, a to i na LK. Tento je trochu zastrčený. Prostoru moc nepobral. Nabídka nealkoholických nápojů rozumná, dostupné i lahvové pivo. Protože se jedná o Afriku, spíš balené občerstvení. Ke snídani teplé párečky. K obědu se objevila grilovaná kuřecí křídla a jiné dobroty 8/10

Pearl Lounge (LUN) - zastápce lounge od jednoho řetězce, který je nejen v Lusace. Funguje nonstop a kolem půlnoci, když jsem se tam dostal, obrovské zklamání. Jako u sucháčků a vyžraného krámu. To, co tam zůstalo, jsem se bál jíst, že mi bude bolet břicho. Na vyžádání na recepci připravili čerstvý sendvič. 3/10

Encalm Lounge (DEL) - příjemné zpestření přestupu v Dillí. Brzy ráno ne úplně prázdný ani ne úplně plný. Mírně otravné je, že i pro plechovkovou colu a džus se muselo na bar, kde podávali i alkohol. Příjemným bonusem byla možnost přípravy omelety na přání a čerstvého masala čaje. 7/10

SkyCourt Lounge (BUD) - celkem malá lounge. Hezký výběr dezertů. Možnost si připravit teplou vafli. Nějaká vína a piva v ledničce. Takový lepší průměr 6/10

VIP Cibeles Lounge (MAD) - vstup s business class non Schengen letenkou. Velký salónek včetně sprchy. Nabídka studeného i teplého občerstvení, spousta nápojů včetně alkoholu. Pravidelné doplňování i kolem půlnoci. 9/10

Turkish Airlines Business Lounge (IST) - vstup s business class letenkou. Řada studeného občerstvení včetně baklavy. Kolem oběda přibývá teplé občerstvení, např. köfte nebo pide. Masa relativně málo. Spousta nealkoholických nápojů v plechovkách, místní značky. Víno jen na jednom místě. Wifi jen síť Turkish Airlines s FUP 1000 MB na 24 hod společná s wifi na palubě 7/10

 

1 Citovat

"Wifi jen síť Turkish Airlines s FUP 1000 MB na 24 hod společná s wifi na palubě 7/10 "

Vubec nevim proc Tucrci tak "setri internetem". I bezna letistni wifi je byla v Istanbulu omezena snad na hodinu na jeden pas, dale za poplatek. A i kdyz tam cekate 12+hodin na zpozdeny let, odmitaji to prodlouzit.

0 Citovat

Napr. Pearl Lounge v AUH byl vyborny, co se jidla tyce, jedina vytka, zadny vyhled na plochu, je uprostred budovy.

0 Citovat

Ještě jsem si vzpomněl - v Lusace kuřácká budka uprostřed salónku s netěsnícími dveřmi. Naštěstí jsem tam byl 80% času sám :-D

0 Citovat

Byl už někdo na LK v tom Bottega Prosecco Bar v PRG? Podle fotek na Google maps to vypadá hodně dobře. Chodil jsem vždy do toho Pilsner pubu, ale tady to vypadá z hlediska jídla lepší.

0 Citovat

Chodím kolem toho docela často a vypadá to jako tapas bar. Problém podobných podniků je, že kredit z LK stačí pouze na opravdu velmi skromné občerstvení. 

Třeba na letišti v Berlíně dostaneš kredit do kavárny 23 euro, za to tam máš max. jeden sendvič, 2 dl vína a kávu nebo vodu. 

0 Citovat

Ahoj, nevíte někdo ten MasterCard salonek nebo co to bylo na T2 naproti Erste v Praze je zrušený?

Před dvěma lety jsme tam byli,chtěla jsem zajít zas a nemůžu o tom nic najít. A pustí mě do Erste s Kartou world elite od ČSOB? 

0 Citovat

Na T2 je Erste premier lounge a potom FastTrack lounge. Do FastTrack lounge se dostaneš za zvýhodněných 500 Kč s VISA Infinite od ČSOB. 

1 Citovat

No tam byl ten Menzies salonek ne? Ten snad nikomu chybět nemůže, ale je pravda že Erste by se hodila PP/LK konkurence, aspoň by to trochu rozložilo nápor.

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Chodím kolem toho docela často a vypadá to jako tapas bar. Problém podobných podniků je, že kredit z LK stačí pouze na opravdu velmi skromné občerstvení. 

Třeba na letišti v Berlíně dostaneš kredit do kavárny 23 euro, za to tam máš max. jeden sendvič, 2 dl vína a kávu nebo vodu. 

No to platí možná tak v tom Berlíně, ale v Praze jsem minulý rok byl 3krát v tom Pilsner Pubu a čepovaná velká Plzeň tam stála 95 Kč a plnohodnotná teplá jídla kolem 250 Kč. Takže za těch 550 Kč se dalo dobře najíst i napít, rozhodně lépe než v té bídě nahoře v Erste. Samozřejmě kdo jede na kvantitu, tak pro toho to není. Kdo chce normální oběd s dobrým pivem, tak udělá lépe v tom pubu. Tu Bottegu provozuje taky Lagardere, jako ty Pilsner puby, takže by to nemuselo být špatné. Navíc v pubu na T1 neměli problém ani s uplatněním vstupu po příletu.

1 Citovat

Poprvé jsem v bratislavském salónku a slabota teda...A opravdu Vás po dvou hodinách vymetou, o tom nepochybuji, chlapec na recepci vypadá zodpovědně😉 S tím jsem se setkala jen jednou, a to v úplně přeplněném salónku na Heathrow...Tady je nás pět a půl😉

0 Citovat

Tak vzhledem k tomu, že v Bratislavě pouštějí přes security až 2 hodiny před odletem, tak tam moc velká šance na "vyhazov" není :) 

0 Citovat

Existují mnohem horší salonky, než je Caproni.

0