Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Taky tak, včera jsem zrovna podepisovala smlouvu.

0 Citovat

Koukám, že mbude mít ČSOB slušný nárůst penzijek:) Ve středu jsem udělal to samé.

0 Citovat

A my mladí co sice bereme kilo ale nemáme ještě na penzijku 300k ostrouháme a musíme k rusákům :( :D  

0 Citovat

Skoro mě rozbrečelo, jak bídně je na tom dnešní mládež...

4 Citovat

No my musime poresit ten prijem🤦‍♀️, jelikoz 2 premiove ucty u 2 bank uz taky neco hodi🙄, kdyz jste zvedli tu hypoteku mezulani.

0 Citovat

Áčko napsal(a):

A my mladí co sice bereme kilo ale nemáme ještě na penzijku 300k ostrouháme a musíme k rusákům :( :D  

Jestli dobře chápu jejich podmínky, tak se do toho limitu 300k počítají třeba i investice koupené přes Patrii, to by neměl být problém ani pro mládež bez důchodového spoření.

1 Citovat

Možná v Praze či okolí má mládež v investicích u Patrie za 300 000 Kč, ale tady v pohraničí to tedy nemá ani většina dospělých ;-)

 

 

5 Citovat

mladez si taky pořizuje bydleni a uvery/zbytky nesplacenych uveru nad 300k se do toho pocitaji tez. 

Ala napsal(a):

[citace="Áčko "]

A my mladí co sice bereme kilo ale nemáme ještě na penzijku 300k ostrouháme a musíme k rusákům :( :D  

Jestli dobře chápu jejich podmínky, tak se do toho limitu 300k počítají třeba i investice koupené přes Patrii, to by neměl být problém ani pro mládež bez důchodového spoření.

[/citace]

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Možná v Praze či okolí má mládež v investicích u Patrie za 300 000 Kč, ale tady v pohraničí to tedy nemá ani většina dospělých ;-)

Mládež, která o sobě píše, že "bere kilo" ale zatím nemá 300k na důchodovým spoření, by neměla mít problém s 300k v jiných produktech. Pokud v pohraničí většina dospělých nemá 300k, tak nejspíš ani nesplňujou podmínku příjmu u ČSOB Premium, o kterém se tady bavíme, a tedy tato debata se jich nijak netýká.

0 Citovat

Sice je to trochu bankovní offtopic, ale klasické penzijko moc pro třicátníky atraktivní není, aby tam cpali větší úspory (pokud jim tedy nepřispívá zaměstnavatel), když navíc splácí hypotéku a život je v tomhle věku taky drahej :D  A hypotéka u jiné banky + investice např. v XTB. Teď má ČSOB pořád aspoň trochu atraktivní spořák, ale jestli to klesne za rok někam k procentu, tak těch 300k pro mladé asi bude problém. 

4 Citovat

Ala napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

Možná v Praze či okolí má mládež v investicích u Patrie za 300 000 Kč, ale tady v pohraničí to tedy nemá ani většina dospělých ;-)

Mládež, která o sobě píše, že "bere kilo" ale zatím nemá 300k na důchodovým spoření, by neměla mít problém s 300k v jiných produktech. Pokud v pohraničí většina dospělých nemá 300k, tak nejspíš ani nesplňujou podmínku příjmu u ČSOB Premium, o kterém se tady bavíme, a tedy tato debata se jich nijak netýká.

[/citace]

Jo, to máte pravdu. 

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Sice je to trochu bankovní offtopic, ale klasické penzijko moc pro třicátníky atraktivní není, aby tam cpali větší úspory (pokud jim tedy nepřispívá zaměstnavatel), když navíc splácí hypotéku a život je v tomhle věku taky drahej :D  A hypotéka u jiné banky + investice např. v XTB. Teď má ČSOB pořád aspoň trochu atraktivní spořák, ale jestli to klesne za rok někam k procentu, tak těch 300k pro mladé asi bude problém. 

To souhlasim, jen jsem chtela rict, ze se do tech 300k daji zapocitat i investice v Patrii, ktera na nektery neni uplne blba, treba kdyby nekdo kupoval cesky akcie, tak na ne je XTB uplne k nicemu kvuli zdaneni dividend. A pri investicich v cizich menach nabizi Patria vyhodnejsi poplatky za smenu pro klienty CSOB Premium. Tak jen ze by to pro nekoho treba stalo za uvahu si tyhle moznosti prozkoumat.

0 Citovat

Mám u ČSOB historicky PF mírně nad limitem, ale založil jsem si teď DIP u Patria a hodím tam pár desítek tisíc, protože trhy kolísají a nechci testovat, jak by ČSOB reagovala, kdyby během propadu trhů o desítky procent hodnota mých investic spadla pod limit. 

Btw ČSOB PF a Patria mají vyšší poplatky. Evidence aktiv za 300K u Patria vás vyjde na 360 Kč ročně. Kdo tam bude mít miliony, je lepší investovat jinde a za ušetřené peníze si produkt poskládat jinde.

0 Citovat

A nevyjde na stejno dat tam 300k na sporak, pouzivat kartu a dostat o neco lepsi uroceni?… Pro ty, co nemaji zadne investicni produkty ani uvery??

Jinak ani preposilani neni zapovezeno, pokud by se pouzily ucty A,B v jine bance a C u Csob… dle novych podminek, co nastavili.

0 Citovat

Spořák, penzijko, to dnes ti mladí nepoužívají. Peníze z distribuce drog dávají do kryptoměn, jinak by jim to berňák ještě zdanil. To je pak těžké chodit do salonků gratis.

4 Citovat

Sporaky za par mesicu budou mit uroceni nezajimavy, takze je potreba hledat i jine alternativy na tech 300k.

0 Citovat

S tím se dá jen souhlasit, ale u takových větších ústavů se něco zajímavého hledá dost komplikovaně.  Vždy to bude něco za něco. 

0 Citovat

Nemá někdo zkušenost s nějakým salonkem v Soulu, terminál 2?

0 Citovat

Carlsberg lounge v T2 CPH - občerstvení dobré, ale pouze drobné. Klidně nechají dojít jedno z piv - u salonku pivovaru se to špatně chápe. 😆 Zase mám chuť vychvalovat Caproni Lounge...

0 Citovat

Jen nepřímá. Na večerní nebo noční odlety není s LK žádný použitelný. Všechny zavírají brzy (20-21h) nebo v popisu píší, že v noci není žádné jídlo. Sprchu zavírají už 2 hodiny před zavíračkou.

0 Citovat

Já tam budu ráno, na let do Prahy. Na stránkách LK vypadá nejlépe Luonge L a Sky Hub Luonge. Matina podle popisu nemá tvrdý alkohol. A protože potřebuji co nejvíc času prospat a nechce se mi brát prášek na spaní...Byl někdo ve dvou výše zmíněných saloncích?

 
0 Citovat

tramin napsal(a):

Nemá někdo zkušenost s nějakým salonkem v Soulu, terminál 2?

https://alkoholdrink.cz/alkohol-...-soul-inc/

 

0 Citovat

Ty nikdy nezklameš :):):)

0 Citovat

Vím, že to tu již někdo zmiňoval, ale jak je to v Mnichově, když přilétám na T2 a z něj také odlétám. Mám tam něco málo přes 3h. Můžu přejít na T1 do Airport Lounge Europa/World? Díky

0 Citovat

Byl jsem letos v květnu v Lounge L. Jediný, co si pamatuju, že bylo točený pivo a výběr jídla byl dobrý. Obsluha příjemná. Ale moc salónků jsem nenavštívil, tak nemám s čím porovnávat. Za mě spokojenost.

tramin napsal(a):

Nemá někdo zkušenost s nějakým salonkem v Soulu, terminál 2?

0