Letiště Brusel
Terminály a přestup na letišti Brusel
Jediný terminál je poměrně rozlehlý a pochodové vzdálenosti jsou velké. Veřejné prostory terminálu (přílety i odletové přepážky) jsou společné pro všechny lety.
Za bezpečnostní kontrolou se pak proudy cestujících dělí dvě části.
- Vlevo – odletové brány "A" pro lety do Schengenu a "T" pro lety mimo Schengen
- Vpravo – odletové brány "B" pro lety do Schengenu
Otevřeno je nonstop 24 hodin.
Byť má terminál koncepci jedné budovy, je nutné počítat s dlouhými docházkovými časy, do vzdálenějších gatů i 20 minut a více.
Přestup mezi lety
Přestupujete-li mezi gaty A vzájemně, nemusíte vůbec opouštět tranzitní prostor a neprocházíte bezpečnostní ani pasovou kontrolou. Tranzitní zóna je společná pro přilétající i odlétající cestující, takže stačí vystoupit z letadla do haly, na první tabuli si najít gate návazného letu a volně k němu přejít.
Pokud přestupujete z gatů A na gaty B či T nebo naopak, je nutné projít pasovou kontrolou.
Přestupujte-li v rámci prostoru gatů B nebo T, pasovou kontrolou se neprochází. Gaty B a T sice odděluje pásmo "schengenských" gatů A, avšak do této zóny při přesunu mezi B-gaty a T-gaty nesmíte vstoupit. Proto je zaveden kyvadlový autobus zdarma jezdící po letištní ploše zhruba jednou za 10 minut.
Na přestup vám v pohodě bude stačit 20 minut při cestách v rámci Schengenu, u cest mimo Schengen 45 minut a pro lety do USA pak 60 minut. Uvedené časy jsou minimální přestupové časy v rámci transferu na jedné letence.
Pokud budete přestupovat na dvou oddělených letenkách, 2,5 hodiny je minimální čas, který byste si měli mezi lety nechat a i tak neposkytuje příliš rezervního času.
Mapa letiště
Pro snazší představu o tvaru letištního terminálu, umístění služeb a organizaci přestupů na webu letiště najdete mapy ke stažení.
0 komentářů
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.