Mexiko
Mexiko

Co dělat v Mexiku

Pláže

V Mexiku najdete rušné i téměř prázdné pláže. Idylický pohled na mexické pláže s pohledem na azurové moře, to je Mexiko.  Klidné prostředí na odpočinek najdete na Isla Murejes, naopak když budete chtít trochu živější prostředí, vyrazte do Playa Lancheros. Pláž Los Cerritos je ideální pro lidi hledající velké vlny. Je to přitom jedno z klidných míst, na němž si můžete plně vychutnat západ slunce. Pláž, u které se nachází rybářské přístaviště nebo městské tržiště, to je Puerto Escondido. Pro sportovně aktivní lidi je správnou volbou Playa Zicatella, je však pro zdatnější surfaře. Na druhé straně pro lidi neholdující žádnému sportu, kteří se chtějí opalovat a užít si svůj klid, pro ty jsou pláže Bahia Principal a Bahia Puerto Angelito.

Noční život

Pro noční život si lidé oblíbili Acapulco. Nachází se tam hodně barů, restaurací. Další hodně oblíbené místo je Cancún, město proslavené největším klubem v Latinské Americe – The City. Chtěli byste popíjet svůj drink a přitom ležet v bazénu nebo ve vířivce?  Právě pro vás je pravý podnik s názvem Bulldog. Tematické večery najdete ve Coco Bongo. V rámci vstupného jsou zahrnuty i drinky. 

Golf

Mexiko má až 150 rozmanitých hřišť. Ve vnitrozemí jsou jamky položeny ve výšce 1.500 m n. m. Mezi nejpopulárnější hřiště patří El Cameléon nacházející se třicet minut od Cancúnu. Toto golfové hřiště se proslavilo zejména golfovým turnajem PGA Mayakoba Classic. 

Surfování

Nejvíc surfařů potkáte na pacifickém pobřeží. Nejvhodnější podmínky pro surfování jsou na Baja California, Colima, Michoacan, Nayarit. Pro milovníky větších vln se zde nachází Lázaro Cárdenas. Se surfařským vybavením to v Mexiku budete mít obtížné. Sehnat se dá jen v Acapulcu, Mazatlánu.

Šnorchlování a potápění

Jednou z nejlepších oblastí na pozorování velryb a delfínů je Puerto Vallarta. Určitě byste měli navštívit největší korálový útes (Mezoamerický korálový útes) – místo rozkládající se od Yucatánu až po Belize. Rovněž vám vyrazí dech ostrov Conzumel. Velikou atrakcí pro turisty jsou jeskyně na poloostrově Yucatán. Jeskynní potápění (v tzv. cenotách) zvládnou i začátečníci. Zajímavostí v Mexiku je podmořské muzeum, kde máte možnost šnorchlovat nebo se potápět. Kdy vyrazit na šnorchlování nebo potápění? Podmínky jsou k potápění i šnorchlování vhodné po celý rok. Při trošce štěstí se vám naskytne pohled na želvy nebo murény. Mezi významná místa na potápění patří Barracuda, La Bandera, Manchones, El Jigueo.

Nakupování

Pro nákupní maniaky je Mexiko skvělé místo. Cena se dá usmlouvat, ale co se týče cenných věcí, ty mají pevné ceny a při některých produktech nepůjde smlouvat vůbec. Pro nás typicky mexické sombrero ze slámy by ve vašem cestovatelském šatníku nemělo chybět. Místní ve velkém nakupují tradiční řemeslné výrobky, dřevěné hračky, keramiku, kovové a proutěné výrobky. Co se týče šperků, Mexičané mají v oblibě šperky z masivního stříbra. Naproti drahým butikům oblibu sklízí tradiční trh přeplněný tradičními věcmi. Ceny na trzích bývají zpravidla nižší než v obchodech. Navíc zažijete nezapomenutelnou atmosféru , kterou mají na svědomí nadaní řemeslníci, umělci ... Dejte si pozor a nevyvážejte žádné archeologické artefakty. Z Mexika se také vyplatí dovézt tequilu, která je mnohem levnější než u nás. S množstvím to nepřežeňte, z Mexika si můžete odvézt jen povolené kvantum. Turisté mají v oblibě suvenýry jako šály, košíky nebo keramiku. 

Býčí zápasy

Bývají mnohdy součástí náboženských svátků. Za nejznámější zápas je považován festival Embalse de Toros. Lidé dávají býkům napít alkoholu předtím, než jsou přivázáni k lodi, protože mají přeplavat malou řeku. Tento festival si našel příznivce i odpůrce.  Největší býčí arénu La Monumental naleznete v Mexico City. Disponuje písčitým kruhem a místy pro čtyřicet tisíc diváků. Samotný zápas se skládá ze tří třetin. Před začátkem souboje je býk pobízen k agresi. Poté komentátoři představí býka a je vpuštěn do arény. Hlavní sezóna pro zápasy trvá od října do listopadu. 

Kohoutí zápasy

Před zápasem se kohouti váží, aby se vědělo, do jaké váhové kategorie je potřebné kohouta přidělit. Poté se kohoutovi připevní žiletka a kohout se snaží, aby jeho soupeř vykrvácel. Na svého favorita můžete vsadit do chvíle, než se chovatelé k sobě se svými kohouty přiblíží. Souboj trvá 5–10 minut. Cílem zápasu je, aby kohout přežil (což je téměř nemožné), a správně si tipnout, který kohout vyvolá větší agresi, který bude lepší. Samotný zápas nejprve vypadá, jako kdyby kohouti po sobě jenom skákali. Když se ale lépe podíváte, uvidíte, že kohouti krvácejí, ztrácejí veškerou energii. I když kohout vyhraje, většinou nepřežije. Kolik kol zápasů bude, záleží na chovateli a jeho síle motivovat kohouta. V případě, že kohouti skonají ve stejnou chvíli, určuje se přesná sekunda jejich úmrtí.

Chystáš se do Mexika?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.