Island: Reykjavík s odletem z Osla – 3.100 Kč

, licence CC

Foto: lucx

Ačkoliv může nadpis znít nezajímavě, opak bude pravdou. Milovníci krásné a ničím nenarušené přírody budou ve svém živlu. Co si udělat výlet na ostrov ohně a ledu a cestou se poohlédnou po norských fjordech? Největším lákadlem jsou dostupné prázdninové termíny. A přískok do Norska? Za pár korun! Mějte prosím však na paměti, že všechny níže uvedené ceny zahrnují pouze letenku a příruční zavazadlo.

Letenky Oslo – Reykjavík

Z Osla do Reykjaviku
Příklad letenek OSL – KEF

Letenky jsou dostupné u společnosti Norwegian. Tato společnost jako jediná v Evropě nabízí bezplatné internetové připojení na svých letech. Termíny jsou dostupné téměř v každém měsíci – nejvíce dostupných jich naleznete v srpnu. Samozřejmě pro měsíce listopad – leden 2014 je termínů podstatně více, ale to už na cestu nestačí pouze nepromokavá bunda.

 • Rezervace na norwegian.com
 • Pro snadnější přehled vyberte možnost Show Low Fare Calendar
 • Cena: 119€ – 3.100 Kč

A jak do Osla?

Norská metropole je velmi dobře propojena s evropskými destinacemi. Pro nás nepříhodnější budou odlety z Wroclawi, Katowic nebo Krakova, případně taktéž z maďarské Budapešti. Tyto letenky do Osla povětšinou zakoupíte do 2.000 Kč i na srpnové termíny. Je již jen na Vás, zda a kolik dní si necháte na Norsko, či pouze budete pokračovat dále.

Nutný přesun na letiště Gardermoen

Při cestě je taktéž nutné počítat s přesunem z letiště Torpf (TRF) nebo Rygge (RYG) na hlavní letiště Osla. Letiště jsou spojeny přímou linkou a cena je do 1.000 Kč. Po sečtení všech nákladů byste se s celou cestou mohli dostat na hranici 6 tisíc korun. Což je za letenku v plné sezoně velmi příjemná cena. Na druhou stranu tuto akci uvítají nejspíše opravdu jen ti, kterým nevadí obětovat kousek pohodlí pro levnější cenu a zároveň chtějí vidět víc, než je cílovou destinaci.

TIP! Zajímavou variantou může být půjčení automobilu na letišti v RYG / TRF a navrácení právě na letišti v Oslu. Cena za 1 den pronájmu činí 3.100 Kč, 3 denní pronájem pak jen 5.010 Kč. Vyplatí se tedy cestovat v menší skupince, parťáka na cesty můžete najít i zde nebo v naší diskuzi.

Auto na Islandu

Týdenní pronájem auta na Islandu vychází na 12.300 Kč. Cenu na Vaše data můžete vyhledat skrz náš srovnávač autopůjčoven. Pro Island je však vhodnější pořádné auto, kategorie 4×4 začíná za týden pronájmu na 27 tisících.
[google-map-v3 width=“660″ height=“245″ zoom=“7″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Island{}3-default.png|Oslo Gardermoen{}airport.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 4

 • dopitak 11.4.2013, 17:20

  No my jsme to začali plánovat loni, a to ještě fungovala půjčovna odkazovaná ze stránek quickrooms.com. Letos už ale na jejich webu odkaz na půjčovnu aut není 🙁

 • Lucx 11.4.2013, 15:38

  Mám dobrou zkušenost s autopůjčovnou na letišti http://www.geysir.is

 • dopitak 11.4.2013, 15:13

  Diky za tip. Přemýšleli jsme o letošním létě na Islandu a hlavně s tou informací o půjčení auta souhlasit nelze. Nejlevnější auto teď mají Spark za 12 700, a jak potvrdili mnozí, co chceš s jedním autem bez pohodu 4×4 na Islandu dělat… to je jako jít si v keckách zaběhat skrz bažinu .-) Nejlevnější čtyřkolku mají Suzuki Jimny za 27 500, což už se docela prodraží.

  • Dave 11.4.2013, 15:28

   Souhlas, doplněno. Co se týče Islandu, kdysi jsem znal web s autopůjčovnou mimo větší prodejce. Tam by možná šlo sehnat něco levněji.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.