Wizzair.com – levné letenky, zavazadla, check-in

Wizzair je nízkonákladová letecká společnost zastávající pozici 3. největšího lowcost dopravce v Evropě. Provoz aerolinek byl zahájen v červnu roku 2003 a od té doby expanduje se svými základnami převážně v Budapešti, Polsku, ale také v České republice. Letiště Praha přivítalo tuto  společnost poprvé 15.února 2009. V současné chvíli provozuje pravidelné spoje z Prahy i Brna do různých destinací. Letenky z České republiky můžeme rezervovat v akcích už od 400 Kč za zpáteční let vč. tax a poplatků!

Stručně o Wizzairu

Wizzair v Praze a Brně

Jak jsem v úvodu zmínil, tato letecká společnost se angažuje na dvou českých letištích. V Praze a Brně. Létat z těchto letišť můžeme do několika destinacích, v závislosti na ročním období a aktuální poptávce je skladba destinací často měněna. Aktuálně poletíme na těchto linkách (rok 2014):

Z Prahy do

Z Brna do

TIP! Doporučujeme zakoupit levné transfery z letiště Luton, Bergamo a Řím od 5€ u společnosti Terravision. Stejně tak si prohlídněte akční nabídky hotelů v dané lokalitě. Jsme cestovatelský portál, který o nízkonákladovém cestování ví vše.

Zavazadla u Wizzair

Aktuálně nabízí dopravce 1 kus příručního zavazadlo o rozměrech 42x32x25 cm zdarma. Váhové omezení není. Za příplatek 270 Kč / let lze přepravit i větší příruční zavazadlo, a to o rozměrech 56x45x25 cm, bez váhového limitu.

Odbavené zavazadlo stojí 405 Kč / let, kde je stanoven váhový limit 32 kg.

Wizzair Discount klub

Wizzair Discount club, často zkracován jako WDC, je věrnostní program pro cestující společnosti Wizzair. Účast v tomto programu umožňuje cestovat členovi o 250 Kč levněji a ušetřit tak na každém zakoupeném letu. Výhodou je, že slevu získá nejen samotný člen, ale také až dalších 9 osob, který zakoupí letenku na stejnou rezervaci. Tzn. pokud cestujete ve 2, stačí aby se pouze jeden z Vás stal členem.

Poplatek na rok činí 750 Kč, který se na úsporách vrátí ihned při prvním zpátečním letu, pokud cestujete alespoň ve dvou. Neboť 4 x 250 je více jak roční poplatek. Nehledě na budoucí úspory, které toto členství přináší. Členství v Discount klubu není automaticky prodlužováno, proto nemusíte mít strach z výdajů i na další rok, i když s touto aerolinkou nepoletíte.

Pokud ještě členem nejste, rezervační systém Vás sám vybídne k zakoupení členství, stačí jej jen potvrdit a okamžitě se přepočítají ceny letenek na levnější.

Další nadstandardní služby:

 • Wizz Xpress – za cenu 180 Kč á let získáte přednostní nástup do letadla.
 • Wizz Reserved Seat – zakoupením této služby získáte přednostní nástup do letadla a sedadlo v prvních v dvou řadách. Cena za let je 216 Kč
 • Wizz XXLong – pokud nejste nějak pohybově indisponováni a jste ochotni sedět na okenních nouzových východech, můžete získat zakoupením této služby větší prostor mezi sedadly a tím mít větší pohodlí pro vaše nohy. V ceně 216 Kč za let, automaticky získáte i přednostní nástup.
 • Wizz Flex – pokud si nejste jisti, který den chcete přesně letět, můžete si zakoupit tuto službu. Za 270 Kč za let získáte možnost kolikrát chcete a kdykoli, ne však později než 3 hodiny před odletem, změnit datum nebo čas Vaší cesty. Nebude Vám účtován poplatek za změnu letu, ale budete muset uhradit případný rozdíl v ceně letenky.
[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 110

 • Karel Hvizdala 9.1.2017, 12:12

  Dobnry den, jak vekle muze byt Odbavené zavazadlo na let praHA LONDYN? DEKUJI

 • Petra 11.12.2016, 16:34

  Dobrý den,
  zajímalo by mě, jestli můžu na palubu společnosti Wizzair s malým kufrem a ještě s kabelkou.

 • Jiří Milota 14.10.2016, 11:00

  Dotaz jsem poslal písemně,neb na vaši bezplatnou tel.linku se dovolat,je absolutně bez šance!!!!

 • Jiří Milota 14.10.2016, 10:55

  Dobrý den,mám u vaší společnosti zakoupený let do Říma,kam jedu vystupoat na kytaru.Za jakých podmínek je u vás přeprava kytary v pevném futrálu?Děkuji za odpověď.J.Milota

 • Dominika 30.8.2016, 10:11

  Dobrý den, je možné po zaplacení letenky u wizzair dokoupit Wizz Flex pro případ potřeby změny odletu? Pokud ne, jaký je poplatek za změnu letu? Děkuji

  • Dave 30.8.2016, 10:14

   Dobrý den Dominiko.
   „Chcete-li si tuto službu koupit po provedení rezervace, přihlaste se a přejděte na stránku s cestovním plánem, kde WIZZ Flex přidáte!“

 • Daniel 25.8.2016, 08:33

  Ahoj, chtěl bych se zeptat… Mám koupené letenky s WizzAir z Londýna do Prahy a k letenkám více odbavených zavazadel, než budu nakonec převážet. Budu mít na letišti problém, pokud mám na letence napsaná 3 zavazadla do 23kg ale ve finále budou jen 2? Nějaký doplatek? Nebo jednoduše to jedno zavazadlo škrtnou? A ještě doplněk…existuje nějaký web, kde můžu nabídnout převoz zavazadla někomu jinému? Díky! 🙂

  • Dave 25.8.2016, 08:49

   Sankce ti nehrozí a nabízet někomu převoz zavazadla je zakázáno od teroristického útoku Lockerbie.